_CONFIG_WEB_MOTTO
_HLEDAT
Jste zde:    Hlavní strana  ›  Novinky  ›  V čem spočívají hlavní výhody pojištění nájmu

V čem spočívají hlavní výhody pojištění nájmu

Zpomalená ekonomika korunovaná lednovým zpožděním výplaty sociálních dávek způsobila na počátku nového roku kromě jiného i podstatné zhoršení platební schopnosti mnohých nájemců bytů. Za této situace uvítali pronajímatelé novou službu na našem trhu spočívající v možnosti pojištění nájmů.

Služba umožňuje pronajímatelům bytových prostor pojistit se proti finanční ztrátě způsobené neplatícími nájemci, přenést toto riziko na pojišťovatele a nárokovat si od něj až šest měsíců nezaplaceného nájemného v průběhu roku. Částka za pojištění je stanovena na 5 % z čistého ročního nájmu (bez nákladů na energie, vodné a stočné).

„Pojistné krytí může být poskytnuto na jakoukoliv rezidenční nemovitost v České republice a je svázáno s nemovitostí, nikoli s nájemní smlouvou, což znamená, že za jedno pojistné získá pronajímatel krytí rizika od více nájemců. Při změně nájemce pouze musí pojišťovně nahlásit údaje nových podnájemníků," zdůrazňuje Pavel Kučera z pojišťovací společnosti Guarenty Group, která zatím jako jediná zprostředkovává pojištění nájmu na českém realitním a pojišťovacím trhu.

Další právní služby pronajímatelům

Guarenty Group rovněž úzce spolupracuje s právníky a odborníky se zaměřením na reality, takže kromě pojistného krytí poskytuje i asistenci a poradenství pro vlastníky nemovitostí, kteří se ocitnou ve sporu s nájemci z důvodu neplacení nájemného.

„Málokterá nová služba si projde takovou zkouškou ohněm, nicméně zatím se nám daří veškeré případy dotáhnout ke zdárnému konci, ať už vyplacením pojistky, či domluvou mezi pronajímatelem a nájemcem. Pro nás je podstatné, že tak či onak pronajímatel uvidí své peníze. K tomu je však nezbytné, aby měl dobře ošetřené smluvní vztahy s nájemcem, kauci, pojištění nájmu a aby byl s nájemci v trvalém kontaktu," shrnuje dosavadní vývoj a rizika nového pojištění Pavel Kučera.

Pojištění lze uzavřít přes internet

Příjmy z nájemného si lze pojistit na stránkách www.pojisteni-najmu.cz, které byly podle Kučery navrženy tak, aby si vlastníci nemovitostí mohli vytvořit pojistnou smlouvu a uzavřít pojištění hned při první návštěvě těchto stránek. Navíc si mohou prostřednictvím systému rychlé kalkulace zdarma vypočítat výši pojistného, aby zjistili, jaké krytí mohou obdržet na svou nemovitost.

 

zdroj: kil, Novinky


« zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzám návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas s naším využíváním souborů cookie. Další informace.